Työelämän lupa- ja korttikoulutukset

 

Kasvinsuojelukoulutus ja -tutkinto
Koulutuksen kesto 1 pv ja hinta 93 €/henkilö (sis. ALV 24 %). Vain tutkintokokeeseen osallistuminen 50 € (sis. ALV 24 %). Pelkästään tutkintokokeeseen osallistuminen edellyttää itsenäistä verkko-opiskelua etukäteen, lisätietoa tästä. Suoraan verkkomateriaaliin tästä.

Tutkintokokeet kevät 2018:

  • ilmoitetaan myöhemmin

Lisätietoa Timo Teinilä p. 050 4068735, timo.teinila@livia.fi.

Ilmoittautuessasi kerro nimesi, puhelinnumerosi, sähköpostiosoitteesi ja lähiosoitteesi sekä oletko suuntautunut viher-, tuotanto-, metsä- vai puutarhakaupan alaan.

Kasvinsuojeluainetutkinto vaaditaan kaikilta kasvinsuojeluaineita ammattimaisesti käyttäviltä ja myyviltä henkilöiltä 26.11.2015 jälkeen. Tutkinto tulee uusia viiden vuoden välein.

 

Tulityökortti-koulutus
Koulutuksen kesto 1 pv, hinta 110 €/henkilö ( sis. ALV 24 %, oppimateriaalit ja tulityökortin). Lisätietoa koulutuksesta Kalle Heinonen p. 050 4306 629, kalle.heinonen@livia.fi.

Koulutukset kevät 2018:

  • Ilmoitetaan myöhemmin.

Ilmoittautuessa tulee kertoa nimi, puhelinnumero, sähköpostiosoite sekä lähiosoite, myös muut mahdolliset erikseen pyydetyt asiat.

 

Tieturva1-koulutus
Koulutuksen kesto 1 pv, hinta 110 €/henkilö (sis. ALV 24 %, oppimateriaalit ja tieturvakortin). Lisätietoa koulutuksesta Jukka Kantola p. 050 4075 565, jukka.kantola@livia.fi.

Koulutukset kevät 2018:

  • Ilmoitetaan myöhemmin

Ilmoittautuessa tulee kertoa nimi, puhelinnumero, sähköpostiosoite sekä lähiosoite, myös muut mahdolliset erikseen pyydetyt asiat.

 

Työturvallisuuskortti-koulutus
Koulutuksen kesto 1 pv, hinta 110 €/henkilö (sis. ALV 24 %, oppimateriaalit ja työturvallisuuskortin).

Koulutukset kevät 2018:

  • Ilmoitetaan myöhemmin

Ilmoittautuessa tulee kertoa nimi, puhelinnumero, sähköpostiosoite sekä lähiosoite, myös muut mahdolliset erikseen pyydetyt asiat.

 

Hygieniapassi
Koulutuksen kesto 1 pv, koulutuksen ja testin hinta 93 €/henkilö (sis. ALV 24 % ja hygieniapassin), pelkkä testi 50 € (sis. ALV 24 % ja hygieniapassin).

Hygieniaosaamistestit kevät 2018:

  • Ilmoitetaan myöhemmin.

Ilmoittautuessa tulee kertoa nimi, puhelinnumero, sähköpostiosoite sekä lähiosoite, myös muut mahdolliset erikseen pyydetyt asiat.

Lisätietoa koulutuksesta:

Ilmoittautuminen: 

Työelämän lupa- ja korttikoulutuksiin ilmoittautuessa tulee kertoa nimi, puhelinnumero, sähköpostiosoite sekä lähiosoite, myös muut mahdolliset erikseen pyydetyt asiat.

Tiedustele vapaita paikkoja alkaviin työelämän lupa- ja korttikoulutuksiin, mahdollisuus järjestää myös väh. 10 henkilön ryhmille koulutuksia erikseen sovittavina ajankohtina.

  • Maaseutuopisto Tuorla (Tuorlantie 1, Piikkiö), opintosihteeri Leena Koli p. 050 4642 200 tai leena.koli@livia.fi
  • Maaseutuopisto Paimio (Taatilantie 110, Paimio), opintosihteeri Marja-Leena Suomi p. 050 3039 833 tai marja-leena.suomi@livia.fi
  • Sosiaali- ja terveysopisto (Ruokokatu 12, Kaarina), opintosihteeri Kristiina Tikka p. 050 3732 584 tai kristiina.tikka@livia.fi
  • Kalatalous- ja ympäristöopisto Parainen, opintosihteeri Kirsi Hakola p. 050 529205 tai kirsi.hakola@livia.fi
Hinta: 

Hintatiedot ilmoitettu koulutusten yhteydessä. Ammattiopisto Livian tutkintotavoitteisille opiskelijoille lupakorttien ja testien hinta on 10 € kpl.


Ammattiopisto Livia © 2018